Boże Igrzysko: MAGNACI – trzeci tydzień

Za nami trzeci tydzień akcji finansowania społecznościowego wydania gry „Boże Igrzysko: MAGNACI”. Poniżej krótkie podsumowanie wydarzeń:

1. Projekt zdobył już 17.875 PLN osiągając 71% kwoty wymaganej do wydania gry. [link: https://wspieram.to/magnaci].

2. W miniony weekend w Warszawie oraz Łodzi odbyły się pokazy gry. O ich przebiegu pisałem na moim blogu na portalu ZnadPlanszy [link: http://ozy.znadplanszy.pl/2014/05/19/race-to-the-wisla/]

Gra zdobyła uznanie testujących, którzy pisali o rozgrywce m.in. tymi słowami:
„Udało mi się wczoraj zagrać w Magnatów podczas Nocy Muzeów. Mogę powtórzyć słowa, które tutaj przed chwilą padły – mechanika prosta, a daje bardzo dużo możliwości.
Gra 5-osobowa zajęła nam łącznie z tłumaczeniem zasad około 70 minut.
Nie było czasu na studiowanie kart i graliśmy tylko nimi na punkty, nie patrząc kto kogo zagrał, a krótki rys historyczny przy każdej postaci jest umieszczony, także dodatkową wiedzę historyczną można podczas rozgrywki przyswoić.
Na pewno przy graniu w grupie znajomych będzie duuużo emocji, my już podczas drugiej rundy usłyszeliśmy tekst „to jest Twoja wojna”, a gdzie walka o dobro Rzeczypospolitej?
Graficznie plansza przedstawia się rewelacyjnie, a był to przecież tylko „ostateczny prototyp”.
Po tej jednej rozgrywce nie żałuję wydanych pieniędzy i będę nadal zachęcał innych do zakupu – zbierajmy na drewniane kostki, a jak się uda, to i na domki.”

3. W najbliższy poniedziałek (26 maja) pokazy gry „MAGNACI” odbędą się we Wrocławiu w pubie Kocia Kołyska. [link: https://www.facebook.com/events/242480912623610/?ref_notif_type=event_mall_reply&source=1]

4. Poznański sklep z grami planszowymi GOSU rozpoczął cykl wywiadów video realizowanych na żywo z osobami działającymi w środowisku gier planszowych. Na pierwszy ogień trafiło na mnie – zapis wywiadu znajduje się na serwisie youtube.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*