Podróż do Aten. Wirtualna rzeczywistość przeniesie nas do starożytnych miast

Dzięki technologii VR i australijskiemu start-upowi „Lithodomos VR” pojawiła się możliwość zwiedzania starożytnych Aten. Użytkownicy mogą przenieść się 2 000 lat wstecz.

Początki programu zaczynają się, kiedy gdy współtwórca Lithodomos VR, Simon Young i jego zespół stworzył po raz pierwszy rekonstrukcję odeonu z Agrippy, niegdyś wielkiej sali koncertowej z ogromnym pojedynczym sufitem.

Współtwórca, Simon Young powiedział, że obecnie wszystko jest w ruinie. Odwiedzający często przechodzą obok drugiego spojrzenia. Nawet ja, jako archeolog, ciężko mi jest odnaleźć i porównać rysunki tego, co zostało zrekonstruowane. Wydawało się, że jest to idealny przykład (do naszego demo): budynek, który byłby wykorzystany przez VR, aby przywrócić poprzedni widok.

Podczas rekonstruowania agory i akropolu, Young zdał sobie sprawę, że on i jego zespół mają wystarczająco dużo materiału, aby złączyć je razem w VR. Dodatkowo, uzupełnili je o efekty dźwiękowe i narrację.

Jak powiedział Young, program został zaprojektowany dla uczniów szkoły podstawowej, średniej i studentów wyższych uczelni. Istnieje wiele materiałów audiowizualnych dostępnych dla uczniów do poznawania niektórych dziedzin. Ten jest idealny dla tych, którzy zajmują się starożytną Grecją.

Źródło: digitaltrends.com

Fot.: Wikimedia Commons

Emilia Ostapowicz

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*