Witamy w latach 20. | Patronat

Tym razem nasz muzealno-rodzinny wehikuł czasu zabierze uczestników spotkania w niedaleką, bo liczącą sobie zaledwie 100 lat, wyprawę. Tematem przewodnim będzie moda i styl, a drogę między zawiłościami historii wyznaczą takie gwiazdy  jak Josephine Baker, Louise Brooks, Pola Negri czy Coco Chanel.

Podróż w czasie odbędzie się pod szyldem Rodzinnych Spotkań Weekendowych, a cel „wyprawy” to zapoznanie się z modowymi trendami lat 20. ubiegłego wieku. Sprawdzimy jak się wówczas ubierano, jakich używano ozdób i jaki makijaż był na topie – będzie też okazja, by podobny sobie zrobić. Uwaga! Temat nie powinien odstraszać panów. Co prawda mogą być mniej zainteresowani makijażem, ale z pewnością nie stylem, o którego walorach tak skutecznie nas przekonują twórcy kina gangsterskiego. Oczywiście nie zabraknie informacji o epoce, zwłaszcza o życiu codziennym, i to nie tylko na świecie, ale i w miejscu nam najbliższym, czyli w samym Pruszkowie.

Jak zwykle program przewiduje atrakcje zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Do ich dyspozycji będą rozmaite gry oraz materiały do wykonania prostej zabawki, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu dawała równie dużo radości jak dziś zestaw Lego z bohaterami Star Wars albo nowy tytuł na PlayStation.

Start: 26 stycznia, godz. 11:00.  Miejsce: MSHM w Pruszkowie (pl. Jana Pawła II2). Wstęp wolny, bez zapisów.

Warsztaty potrwają około 4 godzin. Zapraszamy.